Menu
Your Cart

Kamer Bilişim Otomotiv Blog RSS Feed

02 Aug Hata Kodu Nedir? DTCs Nedir? Hata Kodu Nasıl Yorumlanır?
admin 0 333
Arıza tespit cihazı bize arabanın elektronik kontrol ünitesinde oluşan hata kodunu numaralandırarak yansıtmaktadır. Bu numaraların yanı sıra ayrıntıda verebilmektedir. Hata Kodu: DTCs: The Diagnostics Trouble CodesHata kodu yani DTC ‘nin ilk harfleri arızanın hangi sisteme ait olduğunu göstermektedi..
02 Aug Arıza İkaz Lambası Nedir?
admin 0 162
EOBD ile otomotiv sektöründeki tüm araç üreticileri için, arıza tespit cihazı ile okunan hata kodları standardize edilmiştir. Böylece bir hata kodunun anlamı tüm araçlarda aynı parçanın arızasını işaret etmektedir. Ayrıca gösterge ikaz lambaları da tüm marka araçlar için standardize edilmiş ve aynı ..
02 Aug Araç Arıza Tespit Cihazı Nedir?
admin 0 135
Araç arıza tespit cihazı diğer bir adıyla OBD cihazı, arabanın OBD soketi üzerinden elektronik kontrol ünitesine bağlanarak araç sahibine veya tamir teknisyenine araç hakkında bilgi vermeye yarayan sistemdir. Arıza tespit cihazı arıza bilgisi dışında bazı sistemlerin durumları hakkında bilgi verebil..
26 Jul EGR Valfi İptali Nasıl Yapılır?
admin 0 95
Her ne kadar yukarıda anlattığımız nedenlerden dolayı tavsiye etmesekte EGR iptali bazı durumlarda gerekebilir. EGR iptali evde yapabileceğiniz bir uygulama gibi gözüksede mekanik olarak körlemek arıza lambasının yanmasına neden olacak ve motor sanki egr valfi çalışıyormuş gibi hareket etmesine nede..
15 Sep Yanlış Arıza Teşhisinin Sebepleri
admin 0 13494
Motor elektroniği arızalarında sık karşılaşılan yanlış arıza teşhisi ve yanlış tamir-bakıım-parça değişimi sebebiyle yaşanan mağduriyetin sebepleri genel olarak şöyledir;* Tüm araçlarda kullanılan adi-sıradan (üniversal) diyagnostik cihazları sebebiyle arıza kodunun yanlış okunması veya yanlış yorum..
15 Sep OBD, OBD2 veya EOBD Soketi Nerede? OBD Soketi Aracın Neresinde Bulunur?
admin 0 8006
OBD2 soketi genel olarak sürücü koltuğu ve yolcu kabini etrafında bulunmak zorundadır. Farklı marka ve modellere göre değişiklik gösterse de en yaygın yerleri şöyledir : Sürücü kapısı ve direksiyon kolonu arasındaki alanda, gösterge panelinin alt kısmında, direksiyonun altındaki alanda, sürücü koltu..
15 Sep OBD Nedir? OBD Açılımı Nedir?
admin 0 9843
1970 yılında Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın kurulmasının ardından yapılan kongrede temiz hava yasası devreye girmiştir. Yasanın devreye girmesi ile araçlarda emisyon ve çevre kirliliğini minimuma düşürmek için araçlarda Elektronik kontrol ünitesi ECU (Electronic Control Unit) ve sensörler kullanılmay..
15 Sep Arıza Tespit Cihazı Nedir? Arıza Tespit Cihazı Nasıl Kullanılır?
admin 0 5435
Diagnostik, tanı, teşhis etmek ve hata bulma anlamına gelir. Araçlarda kullanılan sistemler elektronik devreli sistemlerle oluşturulur. Sistemin stabil çalışması ve kontrol edilebilmesi daha da kolaylaşır. Arıza tespit cihazları ise araçtaki hataları meydana gelen arızaları hızlı bir şekilde görmemi..
15 Sep EGR Valfi Ne İşe Yarar?
admin 0 7623
EGR Valfi, egsoz gazı resürkülasyonunu sağlayan motor parçasıdır. Egzoz gaz sirkülasyon sistemi benzinli motorlarda kullanıldığı gibi ve dizel motorlarda da kullanılır. EGR sistemi çalışma prensibi, egzoz gazını soğutup tekrar silindirlere yollayarak NOx (Azot oksit veya nitrojen oksit) emisyonunun ..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.